Czym wyróżniają się najlepsze sofy do hotelu?


Modne i stylowe sofy do hotelu spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na ich design. Nowoczesne sofy powinny być ergonomiczne i funkcjonalnie, a co najważniejsze koniecznie muszą pasować do wystroju danego wnętrza. Ogromną rolę odgrywa również kolor mebli. W przestronnym hotelu doskonale sprawdzą się ciemniejsze kolory, które optycznie zwiększą pomieszczenia i nie przytłoczą go. W niewielkim hotelu najlepiej sprawdzą się jasne kolory. W obecnym sezonie najbezpieczniejszym wyborem są sofy w odcieniach nude i wszelkie pastele. Wielu producentów oferuje również szare sofy do hotelu, które pasować będą praktycznie do każdego wnętrza. Neutralne kolory przyciągają wzrok i pozwalają się zrelaksować.

Sofy należy oczywiście idealnie dopasować do stylu hotelu. Skandynawskie sofy najlepiej sprawdzą się oczywiście w hotelach skandynawskich, nowoczesnych i scandi boho. Jeżeli chodzi o tradycyjne sofy skórzane to można je wykorzystać w hotelach urządzonych w stylu rustykalnym. W 2022 roku królują przede wszystkim sofy o prostych bryłach, które nie posiadają żadnych dodatkowych zdobień. Prostota i minimalizm jest kluczem do sukcesu.

Sofa spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy będzie wygodna. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa głębokość siedziska oraz jego wypełnienie. Najlepszym wyborem są sofy o głębokości od 60 do 70 cm. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej głębokości można siedzieć w naturalnej pozycji. Komfort siedzenia zapewniają niezawodne sprężyny kieszeniowe, które stosowane są w materacach. Sofy z takim wypełnieniem idealnie dopasowują się do kształtu ciała. W sklepach meblowych znaleźć można również sofy, który mają wypełnienie z pianki poliuretanowej. Pamiętać należy jednak o tym, że pianka po kilku latach użytkowania może się odkształcić. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że sofy powinny być łatwe w utrzymaniu czystości. Skóra naturalna jako obicie w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej.