Samodzielne projektowanie ogrodów – to wcale nie taki trudne


Piękny ogród to marzenie większości właścicieli domów. Jednak najczęściej poza ładnie przystrzyżonym trawnikiem i kilkoma drzewami nic z nim robimy. A możemy, ponieważ samodzielnie projektowanie ogrodów Katowice wcale nie jest takie trudne.

Wszystko pójdzie jak z płatka, kiedy odpowiemy sobie na kilka pytań. Najważniejsze to – do czego ma nam służyć ogród? Jedni pragną odpoczynku na łonie natury, inni  chcą mieć fajne miejsce do przyjmowania gości, dla kolejnych ogród ma być bezpiecznym miejscem dla dzieci bądź działką, na której będziemy uprawiać warzywa. Poza celem, który będzie nam przyświecał, jest zastanowienie się nad kwestią podziału całego terenu. W jednym ogrodzie tak naprawdę można się cieszyć i placem zabaw dla maluchów, i ogródkiem. Zastanówmy się również, jakie drzewa i krzewy najbardziej chcielibyśmy posadzić.

Pamiętajmy, że bardzo ważne jest nawadnianie ogrodów Kraków. Rośliny muszą być regularnie podlewane, szczególnie w czasie upałów. Dlatego systemy nawadniające warto jest rozważyć już wiosną.