Właściwa pielęgnacja cery dojrzałej


Masz wrażenie, że nie do końca dobrze zajmujesz się swoją skórą? Jeżeli jest ona dojrzała, jest również wymagająca, więc nic dziwnego w tym, że wciąż nie potrafisz stwierdzić i rozpoznać, jakie kosmetyki do cery dojrzałej zadziałałyby na nią najkorzystniej. Pamiętaj też, że najlepsze nawet kosmetyki zwykle nie dadzą ci tego co profesjonalna korekcja zmarszczek Poznań. Zamiast tkwić usilnie przy naturalnych metodach pielęgnacyjnych, od czasu do czasu pozwól sobie na skorzystanie z tych, jakie proponuje ci czy to kosmetologia, czy to medycyna estetyczna.

Postawą twojej pielęgnacji powinien być jednak demakijaż. Skórę oczyszczaj przy użyciu naturalnych olejków. Wsmaruj wybrany produkt w całą skórę, nie zapominając o rzęsach i brwiach, a następnie zmyj go letnią wodą lub nasączonym nią ręczniczkiem. Teraz oczyść cerę klasycznym naturalnym żelem do mycia twarzy. Przy okazji staraj się ją delikatnie masować, aby pobudzić krążenie. Oczyszczanie zakończ tonizacją. Hydrolaty pomogą ci złagodzić podrażnienia skóry i przywrócą jej optymalny poziom pH, by mogła ona lepiej przyjąć kolejne nakładane na nią kosmetyki na zmarszczki.

Koncentruj się również na nawilżaniu cery. Jeżeli twoja skóra jest wyraźnie przesuszona i wygląda wręcz na szarą oraz bardzo cienką, spróbuj zastosować intensywnie działające serum, dzięki któremu pielęgnacyjna korekcja zmarszczek Poznań staje się całkiem możliwa. To kosmetyk podobny do kremu, tyle że bardziej skoncentrowany. Działa on skuteczniej, ponieważ często też wzbogacany jest dodatkowymi substancjami aktywnymi. Serum rozprowadź zatem na całej powierzchni twarzy, a dopiero potem zastosuj zwykły krem. Jeżeli natomiast chcesz jeszcze dokładniej wtłoczyć kosmetyk w skórę, możesz wmasować go w nią przy pomocy specjalnego rollera do twarzy.

Kosmetyki do cery dojrzałej to także kremy pod oczy. A tą strefą skóry zawsze powinnaś się zajmować oddzielnie. Używaj specjalistycznych produktów przeznaczonych właśnie do pielęgnowania okolic oczu. Pamiętaj, że skóra w tym miejscu może być nawet kilkukrotnie cieńsza od tej występującej na pozostałych częściach twarzy.

Zobacz tu